Members

Еertiary education institutions

  1. Kazan National Research Technological University

    +

    Representatives:
    Zinurova Raushaniya Ilshatovna
    Svirina Anna Andreevna

    -
  2. Higher School of Economics - National Research University

    +

    Representative:
    Fiyaksel Edward Arkadyevich

    -
  3. Southern Federal University

    +

    Representative:
    Roshchina Evgenia Valerievna

    -
  4. Saint Petersburg State University

    +

    Representative:
    Tsukanova Tatyana Vladimirovna

    -
  5. Moscow State Pedagogical University

    +

    Representative:
    Dronov Viktor Pavlovich

    -
  6. Moscow Academy of Entrepreneurship under the Government of Moscow

    +

    Representative:
    Malyshkov Vladimir Ivanovich

    -
  7. Ural Federal University named after the First President of Russia B. N. Yeltsin

    +

    Representative:
    Klyuev Alexey Konstantinovich

    -
  8. Moscow University for Industry and Finance "Synergy"

    +

    Representative:
    Rubin Yury Borisovich

    -
  9. Perm National Research Polytechnic University

    +

    Representative:
    Shishkin Dmitry Gennadievich

    -
  10. Rostov State University of Economics

    +

    Representative:
    Kuznetsov Nikolai Gennadyevich

    -
  11. Tyumen State University

    +

    Representative:
    Lyubanenko Andrey Vladimirovich

    -
  12. Novosibirsk State University of Economics and Management

    +

    Representative:
    Smirnov Sergey Alevtinovich

    -
  13. Russian State Vocational Pedagogical University

    +

    Representative:
    Kopnov Vitaly Anatolevich

    -
  14. Private Higher Education institution Yuzhny institute of Management

    +

    Representative:
    Hasheva Zarema Muratovna

    -
  15. Rostov Institute of Protecting the Entrepreneur

    +

    Representative:
    Parshina Anna Alexandrovna

    -
  16. Magnitogorsk Technological College named by V. P. Omelchenko

    +

    Representative:
    Elena Vladimirovna Pushkareva

    -
  17. College of entrepreneurship №11

    +

    Representative:
    Sheptukha Vladislav Vladimirovich

    -
  18. Ekaterinburg Economic-Technological College, Yekaterinburg

    +

    Representative:
    Baidalo Elena Nikolaevna

    -
  19. Cheboksary economic-technological college

    +

    Representative:
    Ustyak Valery Vitalyevich

    -
  20. South Ural Multidisciplinary College

    +

    Representative:
    Serebrennikova Elena Alekseevna

    -
  21. "Center for Entrepreneurship"

    +

    Representative:
    Sedov Victor Mikhailovich

    -

Physical persons

  1. Avtionova Natalya Vladimirovna

    +

    Company:
    Autonomous Non-profit Organization of Higher Education Moscow HumanitarianEconomic University

    -
  2. Bobrov Igor Andreevich

    +

    Company:
    Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration

    -
  3. Bogdanov Dmitry Dmitrievich

    +

    Company:
    Centre for Social Action Innovation Fund

    -
  4. Buzulukova Ekaterina Valerievna

    +

    Company:
    Higher School of Economics - National Research University

    -
  5. Danilina Anna Vladimirovna

    +

    Company:
    Bauman Moscow State Technical University (BMSTU, Bauman MSTU)

    -
  6. Demidenko Igor Aleksandrovich

    +

    Company:
    Bryansk State Technical University

    -
  7. Egorycheva Elena Alexandrovna

    +

    Company:
    Peoples' Friendship University of Russia

    -
  8. Jeremicheva Oksana Yuryevna

    +

    Company:
    Samara State Technical University

    -
  9. Zakharova Natalya Viktorovna

    +

    Company:
    Nizhnevartovsk State University

    -
  10. Ivanilova Anna Mikhailovna

    +

    Company:
    Bauman Moscow State Technical University (BMSTU, Bauman MSTU)

    -
  11. Ilyin Andrey Borisovich

    +

    Company:
    Plekhanov Russian University of Economics

    -
  12. Kozlova Ekaterina Nikolaevna

    +

    Company:
    Center for innovation infrastructure development and youth entrepreneurship of BMSTU

    -
  13. Korenevskaya Anna Vadimovna

    +

    Company:
    Peoples' Friendship University of Russia

    -
  14. Korotkov Anatoly Viktorovich

    +

    Company:
    Higher School of Economics - National Research University

    -
  15. Kostyleva Irina Borisovna

    +

    Company:
    Samara State Technical University

    -
  16. Kostyukhin Yury Yuryevich

    +

    Company:
    National University of Science and Technology "MISIS"

    -
  17. Laptev Georgiy Dmitrievich

    +

    Company:
    Lomonosov Moscow State University

    -
  18. Lvova Tatyana Vitalevna

    +

    Company:
    Moscow Finance and Law Academy

    -
  19. Makuschenko Lyudmila Viktorovna

    +

    Company:
    Surgut State Pedagogical University

    -
  20. Moshkin Igor Valerievich

    +

    Company:
    Southern Federal University

    -
  21. Nazarova Uliana Anatolyevna

    +

    Company:
    FGOU VO"Bashkir State University"

    -
  22. Nefedov Gennady Petrovich

    +

    Company:
    College of Modern Technology

    -
  23. Omelchenko Irina Nikolaevna

    +

    Company:
    Bauman Moscow State Technical University (BMSTU, Bauman MSTU)

    -
  24. Pavlova Svetlana Nikandrovna

    +

    Company:
    North-Eastern Federal University in Yakutsk

    -
  25. Perekatieva Tatyana Aleksandrovna

    +

    Company:
    Ryazan State University named for S.A.Yesenin

    -
  26. Pesotsky Yury Sergeevich

    +

    Company:
    Bauman Moscow State Technical University (BMSTU, Bauman MSTU)

    -
  27. Pecherskaya Evelina Pavlovna

    +

    Company:
    Samara State University of Economics

    -
  28. Platonova Elena Dmitrievna

    +

    Company:
    Moscow State Pedagogical University

    -
  29. Plakhova Elena Viktorovna

    +

    Company:
    "Moscow College of management, hotel business and informationtechnology "Tsaritsyno"

    -
  30. Pluzhnik Evgeny Vladimirovich

    +

    Company:
    Moscow Institute of Physics and Technology

    -
  31. Repin Nikolay Nikitich

    +

    Company:
    College of Business and Economics

    -
  32. Ryzhikova Anna Mikhailovna

    +

    Company:
    Volga State University of Technology

    -
  33. Safronova Natalia Borisovna

    +

    Company:
    Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration

    -
  34. Sotnikov Anatoly Alexandrovich

    +

    Company:
    Agency for innovative development of the Kaluga region

    -
  35. Sudakova Natalya Yuryevna

    +

    Company:
    Volga State University of Technology

    -
  36. Sycheva Sofya Martovna

    +

    Company:
    The Herzen State Pedagogical University of Russia

    -
  37. Travkina Irina Gennadievna

    +

    Company:
    Moscow Technological College № 34

    -
  38. Usova Anastasia Anatolyevna

    +

    Company:
    Chelyabinsk Institute of the Vocational Education Development

    -
  39. Fadeeva Margarita Borisovna

    +

    Company:
    Moscow College of management, hotel business and informationtechnology "Tsaritsyno"

    -
  40. Fiyaksel Edward Arkadyevich

    +

    Company:
    Higher School of Economics is a national research university in Nizhny Novgorod

    -
  41. Frolova Maria Vladimirovna

    +

    Company:
    Samara State University of Economics

    -
  42. Khachatryan Artur Gaykovich

    +

    Company:
    Rostov Financial and Economic College

    -
  43. Chaprak Nelly Valerievna

    +

    Company:
    Higher School of Economics is a national research university in Nizhny Novgorod

    -
  44. Shemyakina Natalia Yurievna

    +

    Company:
    Rostov-on-Don State College of Communications and Informatics

    -
  45. Sheresheva Marina Yuryevna

    +

    Company:
    Moscow State University

    -
  46. Sholina Anna Evgenevna

    +

    Company:
    Business trainer

    -
  47. Shubnyakova Natalya Gennady

    +

    Company:
    Higher School of Economics is a national research university in Nizhny Novgorod

    -

Businessmen (physical persons)

  1. Baboshin Alexey Vladimirovich

    +

    Company:
    Еntrepreneur (in-logistic)

    -
  2. Veltishchev Sergey Valentinovich

    +

    Company:
    OOO «Agentstvo «Posledniy optimist»

    -
  3. Grona Stepan Bogdanovich

    +

    Company:
    Еntrepreneur

    -
  4. Efremova Olga Sergeevna

    +

    Company:
    Еntrepreneur

    -
  5. Ismakov Denis Sergeevich

    +

    Company:
    Еntrepreneur, Business trainer

    -
  6. Rat Love

    +

    Company:
    OOO «Dostizheniye uspekha»

    -
  7. Kuznetsov Anton Yuryevich

    +

    Company:
    GBU «Malyy biznes Moskvy»

    -
  8. Lepeshkina Elena Mikhailovna

    +

    Company:
    PAO «MTS»

    -
  9. Osipenko Oleg Valentinovich

    +

    Company:
    Konsaltingovaya kompaniya "Rinkon-gamma"

    -
  10. Pogorelova Anna Alexandrovna

    +

    Company:
    Krest'yanskoye (fermerskoye) khozyaystvo, glavoy kotorogo yavlyayetsya Shikunov Aleksandr Mikhaylovich

    -
  11. Ponomareva Julia Alexandrovna

    +

    Company:
    Individual'nyy Predprinimatel' Ponomareva YU. A.

    -
  12. Raimm Lidiya Sergeevna

    +

    Company:
    OOO "Pervaya patentnaya komapaniya"

    -
  13. Reizvikh Marina Vitalievna

    +

    Company:
    Treningovaya akademiya kommunikativnykh innovatsiy TAKI-DA

    -
  14. Savina Svetlana Vladimirovna

    +

    Company:
    Individual'nyy predprinimatel', ANO Tsentr bezopasnosti obrazovaniya "Strategiya"

    -
  15. Sernyaeva Maria Anatolyevna

    +

    Company:
    Gruppa kompaniy LEOMAX, OOO «Internet Tekhnologii»

    -
  16. Tetenkin Evgeny Dmitrievich

    +

    Company:
    OOO «Plenti Marketing»

    -
  17. Tokareva Kristina Mikhailovna

    +

    Company:
    IP Tokareva Kristina Mikhaylovna

    -
  18. Shirokov Alexander Vladimirovich

    +

    Company:
    Aktsionernoye Obshchestvo "Opytnoye Konstruktorskoye Byuro Mashinostroyeniya im. I.I.Afrikantova"

    -
  19. Yagirsky Alexander Yurevich

    +

    Company:
    Regional'nyy interenet-portal o biznese

    -